Herhangi bir yolculuğu daha eğlenceli hale getirmek için bu oyunlardan bazılarını arabada oynamaya hazırlayın. Çok fazla araba kullanıyoruz ve herkesi bu yolculukta mutlu etmenin en iyi yolunu bulun, birkaç konuşma oyununa  ve diğer yolculuk oyunlarına hazırlanalım.

Yolculuk oyunları sadece çocukları mutlu etmekle kalmaz, bu oyunları oynadığımız zaman anılar biriktiririz ve çocuğumuzla aramızda kuvvetli bir bağ kurarız. Uzun bir yolculukta bazen film izlemeye ya da video oyunu oynamaya karşı hiçbir ön yargım yok, ancak araba içinde daha etkileşimli oyunlarla bir aile olarak yaşadığımız eğlenceye değer veriyorum.

Favori Oyun Listem

Konuşma İstemleri (karşı konulamaz sorular sorarak) – Bir liste yazdırırken veya yalnızca birkaç fikri okuyup hazırda bazı konuşmaların başlatılması, arka koltukta kavgaları bitirmek için hızlı bir yol açar. İlginç soruları cevaplamak, kardeşleri kızdırmaktan çok daha eğlenceli.

Kağıt Üzerindeki Savaş Gemileri – Çok küçük parçaları olan arabada oyun oynamaya zorluyor, ancak yazdırılabilir kağıt bulabilirsiniz  Savaş Gemisi oyunları  (veya grafik kağıdına kendi çiziminizi çizin) ve hem grafik becerilerini hem de stratejiyi öğreten bu oyunun tadını çıkarın .

Renklendirme  – Boya kalemlerini eritmek için dışarıda bırakmadığınız sürece ( yoldayken renkli kalemleri tercih ederiz ) renklendirme sürüş sırasında eğlenceli bir aktivitedir. Burada yazdırılabilir etkinlik paketime eğlenceli boyama sayfaları ve bir labirent indirebilirsiniz .

Fotoğraf Çekin (çöpçü avı) – Çocuğunuzun bir tableti varsa ya da kamerası, güzel anılar biriktirmek eğlenceli olabilir. Fotoğraf çekmekten hoşlandıklarını gördüklerinde, dünyalarına benzersiz bir görünüm kazandırırsınız. Bir yolculuk gezisi çöpçü avı yaparak ve fotoğraflanacak öğelerin bir listesini vererek oyuna dönüştürebilirsiniz.

Zihinsel Matematik – Bazen çocuklar çarpma gerçeklerini uygulama, gaz kilometre hesaplama veya hedefimize ulaşma süresinin ne kadar süreceğini bulma gibi matematik zorluklarına cevap vermekten hoşlanırlar. Bu olayları oyuna çevirebilirsiniz.

Gezgin Ol – Bunu oynamak için her türlü yol var. Küçük çocuklar için, kullandığımız her 25 km için kareleri olan bir yol çizeceğim bu yol noktalarının her biri için haritaya bir çıkartma koyacaklar. Bu, ilerlememizin güzel bir görüntüsünü verir. Daha büyük çocuklar için rotanızın bir Google haritasını yazdırabilir, bir atlas’taki rotayı takip edebilir veya telefonunuzda yol tarifleri bulmalarını sağlayabilirsiniz. Şehirde kısa gezilerde, “Buradan nasıl eve döneceğiz?” Oyununu oynayacağım ve çocuklarımdan birinin sürüşümüzü ellerinden geldiğince yönlendirmesine izin vereceğim.

Ben Casus – Bu klasik araba oyunu. Küçük çocuklarla oynamanın hileyi karmaşık hale getirmemesi olduğunu düşünüyorum ne gördüğünüzü (şekil, renkler) tahmin etmelerine izin verin ve sırasını alın. Belirli bir renk arayarak da değiştirebilirsiniz. Seyahat bingo kartlarını hazırlar.

Alfabe Oyunu – Alfabenin her harfiyle başlayan bir şeyi tespit etmeye çalışıyorsanız ya da bir kategori bulup o kategoride bir kelime bulup çalıyorsanız, bu bir başka gözcü oyunu olabilir her bir harf ABC gününüz hakkında oyunu ile günümüz hakkında konuşalım.

Yeni Şarkı Sözleri – Bazen iyi bilinen tekerlemeler veya şarkılar için aptalca yeni sözler oluşturuyoruz ve bunu yaparken cidden çok eğleniyoruz bu favori oyunumuz olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir