Bütün günün yorgunluğu, gerilimi üzerimize yapışıp kalmışken, akşam olunca rahatlamayı kim istemez ki. Huzurlu bir hane ortamında dinlenip sonraki güne hazır olabilmek için bu kaçınılmaz bir gereklilik. Hanenizi yuva yapacak birkaç sistemle siz de gerilimi hayatınızdan uzaklaştırmaya hazır mısınız? Ufak dokunuşlarla meskeninize renk katmaya geliyoruz…

Evcil hayvan edinin

Evinizde sizinle bir arada yaşayacak sevimli bir dost edinmenin keyfi paha biçilmezdir. Aranızdaki bağ güçlendikçe konutunuzun neşesi artar ve günlük gerilimlerin yarattığı gerginlikler sizden uzaklaşmaya başlar. Soğuk kış günlerinde sarılıp birlikte küçük şekerlemeler yaparak içinizi sevgiyle doldurabilirsiniz.

Koyu renlerden kaçının

Evin dekorasyonunda kullandığınız koyu renkler depresyonu ve dertlerinizi tetikleyebilir. Mesken ortamı sizi ferahlatmalı ve dinlendirmeli. Açık renkli duvarlar, renkli halılar ve kanepe döşemeleri size yanlışsız mekanda olduğunuzu hatırlatacaktır.

Televizyonu dinlenme ortamından uzaklaştırın

Bütün gün gündemdeki birçok mevzuyu istemeden duyarsınız ve haliyle bu hareketli ortam sizi fark etmeden gerilime sokacaktır. Bir de üzerine haneye gelip rahatlamanız gereken hengamda elinizde kumanda durmadan olumsuzluğu körükleyen programları izlemek istemezsiniz.

Kokulu mumlar alın

Güzel kokulu mumlar konutunuzun gücünü değiştirmek için sizleri bekliyor. Konutun zahir bucaklarına dekoratif olarak da kullanabileceğiniz birkaç mum koyun. Kendinize vakit ayırdığınız vakitlerde yakıp şımarmanıza müsaade verin. Unutmayın, siz kendinizle ve olduğunuz halden çok mutlusunuz. Kendinizi ne kadar sevdiğinizi hiç aklınızdan çıkarmayın.

Sakinleştirici müzikler dinleyin

Evde mütemadi olmasa da kendi başınıza kaldığınız devirlerde derinden gelen sakin bir müzik ile rahatlamayı deneyebilirsiniz. Gün uzunluğu yaşadığınız kargaşadan kendinizi soyutlayın ve kalp atışlarınızı müziğin ritmine nazaran dengelemeye çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir