3-2-1-sakin-ol

Beyninizi ‘kaynamak’ modundan soğutacak kadar öfkeyle başa çıkmak için basit bir teknik. 

Bugün öfke ile başa çıkmak için bir başka ipucum var. Bu kendinizin gittikçe daha fazla sinirlendiğini fark ettiğiniz anda hemen deneyebileceğiniz bir şeydir.

Beyninizi “Dövüş veya Uçuş” modundan çıkarmak için bu sakinleştirme tekniğini kullanın, böylece sizi rahatsız eden herhangi bir durumla başa çıkabilmek için daha net düşünebilirsiniz.

Lütfen bir terapist veya doktor olmadığımı unutmayın. Ben bunu sinirlendirdiğimde yararlı bulduğum bir öneri olarak sunan bir ebeveynim.

3-2-1 Sakin ol:

Burcu’dan  – “Çocukluğumda travma geçirdim, bu yüzden stresli durumlar kavga/adrenalini tetikledi, beynin sadece ilk tepki veren kısmıydı. Danışmanım, duyularıma dokunmanın beynimi bilinçsel düşünme beyin yoluna geri götürdüğünü ve böylece öğrendiğim tüm harika teknikleri kullanabildiğim ancak “koruma” modunda erişemediğimi söylüyor.

Böylece durursun, görebildiğin 3 şeyi, hissedebildiğin 3 şeyi, duyabildiğini 3 şeyi … Sonra görebildiğin, hissedebildiğin, duyabildiğin… Asla yapmak zorunda olmadığım.

İyi şanslar!

Bu yöntemi denemede bu duyguları adlandırmak için kavga/ adrenalin modundan çıkmamın ne kadar zor olduğunu görünce şaşırdım. Gördüğüm, duyduğum ve hissettiğim kelimeleri bulmak için çalışmam gerekiyor ve bunu yaparak öfke yaratma durumundan biraz daha koptuğumu anlıyorum.

Bunun bana söylediği diğer şey ise, vay çocuklarımın sinirlendiklerinde makul bir şekilde davranmakta zorlanmaları hiç şaşırtıcı değil, ben bir yetişkinim ve öfkeliyim ateşlendiğinde duyduğum üç şeyin sözlerini zar zor buluyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir